Pszczółki

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
 
25.06.2021 r. odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęła, aż nadszedł czas wakacji i pożegnania. W uroczystości przygotowanej na hali sportowej uczestniczyli również rodzice. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz popisały się cudownym tańcem. Po występach wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Życzymy, aby wakacje były czasem zasłużonego, bezpiecznego wypoczynku.
                                                                                                      Opracowała: W. K

straz 22Pod koniec maja dzieci z grupy „Pszczółki” uczyły się o różnych rodzajach wykonywanych zawodów. Aby utrwalić swoją wiedzę, w dniu  20.05.2020r., nasza grupa spotkała się z panem strażakiem. Spotkanie odbyło się niedaleko przedszkola, przy pobliskiej Straży Pożarnej w Lelisie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały Pana strażaka, który opowiedział wiele ciekawostek o swojej pracy, niezbędnym ubiorze strażaka, a także wyposażeniu wozu strażackiego. Przedszkolaki wykazały się swoją wiedzą na temat numerów alarmowych. Było to ciekawe spotkanie pełne pozytywnych emocji, którego zwieńczeniem było zdjęcie przy wozie strażackim.

Opracowała: Marta Kuliś

konkurs3Dnia 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 34 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Ewa Chorąży i Danuta Aptacy. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
 
W kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce -  Maja Jóźwiak
II miejsce - Gabriela Prusińska
III miejsce - Oskar Chaberek
 
W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce - Marcelina Niedźwiecka
II miejsce - Adrianna Mielnicka
III miejsce - Liliana Grala
 
W kategorii wiekowej 4-5-latki:
I miejsce - Kacper Tymiński
II miejsce - Marcelina Polkowska
III miejsce - Gabriela Grala
 
W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce - Dominik Olech
II miejsce - Zuzanna Jóźwiak
III miejsce - Natan Przeradzki
 
Laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska

wielkanoc

Wielkanoc, to szczególny czas w naszym życiu, zarówno prywatnym, jak i przedszkolnym. W dniu 26 marca dzieci w przedszkolu celebrowały zbliżające się święto wielkanocne poprzez wysłuchanie opowiadania wielkanocnego. Tego dnia przedszkolaki opowiedziały o swoich przygotowaniach wielkanocnych, a także poznały zwyczaje charakterystyczne dla naszej kultury i religii. Z tej okazji przedszkolaki wykonały kolorowe wieńce wielkanocne, którymi następnie wspólnie z rodziną udekorowały swoje domy.

Opracowała:  Marta Kuliś

woda 1Dnia 25 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Na początku zajęć za pomocą burzy mózgów zostało omówione znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby oszczędzania wody. Dzieci aktywnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek o wodzie. Aby uczcić znaczenie wody dla nas i całej planety, przedszkolaki pokolorowały obrazek przedstawiającą krople wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Na zakończenie zajęć każde dziecko odznakę i dyplom.

Opracowała: Marta Kuliś