KONIEC 7
 
25.06.2021 r. odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęła, aż nadszedł czas wakacji i pożegnania. W uroczystości przygotowanej na hali sportowej uczestniczyli również rodzice. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz popisały się cudownym tańcem. Po występach wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Życzymy, aby wakacje były czasem zasłużonego, bezpiecznego wypoczynku.
                                                                                                      Opracowała: W. Kurpiewska
                                                                                 
 
 
 
 
 
policjant 9W dniu 22 czerwca nasze przedszkolaki spotkały się z Panem policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Pan policjant opowiedział o swojej pracy, zadawał dzieciom pytania, wręczył odblaski oraz zaprosił do wozu policyjnego. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
                                                                                                      Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
 
DZIECKA 14Pierwszy czerwca, to dzień, który uwielbiają wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu był pełen uśmiechów, zabawy i niespodzianek. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do CK-bisu w Lelisie. Powitano nas wesołą muzyką w rytm, której wspólnie bawiliśmy się w  towarzystwie Myszki Miki i Kubusia Puchatka. Miłą atrakcją dla dzieci były zabawy sportowe oraz wspólne tańce z Panią Wiosną. Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie dzieci otrzymały balony i prezenty przygotowane przez Radę Rodziców.
                                                                                                      Opracowała: W. Kurpiewska
 
rodzina 2126.05.2021 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Rodziny. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni. Dzieci z niecierpliwością czekały kiedy będą mogły zaprezentować to, czego się nauczyły. Uroczystość, choć bez udziału rodziców przebiegała w miłej atmosferze. Przedszkolaki słowem, śpiewem, tańcem i muzyką wyraziły miłość i szacunek do rodziców. Zabrały również do domu przygotowane wcześniej laurki i kwiaty.
                                                                                                   Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
 
straz
 W naszym przedszkolu Dzień Strażaka obchodziliśmy 4 maja. Żabki uważnie słuchały na zajęciach, z których to dowiedziały się jak ciężka jest praca strażaka, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz utrwaliły numery alarmowe - 998 i 112. Po zmniejszonych restrykcjach zostaliśmy zaproszeni do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lelisie. Panowie strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, pokazali niezbędny sprzęt, a nawet zaprosili przedszkolaków do wozu strażackiego.
                                                                                                     Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.
 
ziemia 2
 
 
Z okazji tego ważnego święta w naszej grupie odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać pomniejszony model ziemi - globus. Dzięki zabawie badawczej z latarką i globusem poznały także zjawisko powstawania dnia i nocy. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak żyć ekologicznie, czyli jak chronić naszą planetę, aby była czysta, zdrowa i piękna. Żabki uczyły się również segregować śmieci, a na koniec wykonały pracę plastyczną.
                                                                                                    Opracowała: W. Kurpiewska
konkursZDnia 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 34 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych.Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Ewa Chorąży i Danuta Aptacy. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
 W kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce -  Maja Jóźwiak
II miejsce - Gabriela Prusińska
III miejsce - Oskar Chaberek
 
W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce - Marcelina Niedźwiecka
II miejsce - Adrianna Mielnicka
III miejsce - Liliana Grala
 
W kategorii wiekowej 4-5-latki:
I miejsce - Kacper Tymiński
II miejsce - Marcelina Polkowska
III miejsce - Gabriela Grala
 
W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce - Dominik Olech
II miejsce - Zuzanna Jóźwiak
III miejsce - Natan Przeradzki
 
Laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska
wiosna 4
 
W grupie Żabki 22 marca obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Zajęcia zaczęliśmy od wyjaśnienia dzieciom jak zmienia się przyroda w związku z nadchodzącą porą roku. Przedszkolaki z ciekawością oglądały fotografie przedstawiające pierwsze wiosenne kwiaty i ptaki. Jednak najciekawszą atrakcją tego dnia było wspólne wykonanie Marzanny. Mimo, że dzieci dowiedziały się o starej tradycji topienia Marzanny, to "naszej dziewczynki" nie pozwoliły utopić. Postanowiliśmy, że przejdziemy się barwnym korowodem wokół przedszkola, by powitać wiosnę, po czym Dobra Wróżka zabierze ją do Królowej Zimy. Jesteśmy pewni, że nasze starania nie poszły na marne i upragniona wiosna w końcu do nas zawita.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
 
 
 
kobiety 26
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca w naszym przedszkolu radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której wesoło bawiły się przedszkolaki. Tego dnia chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali uroczyste 100 lat oraz wręczyli kwiaty i upominki.
                                                                                                   Opracowała: W. Kurpiewska