dinozaur 1Dnia 26 lutego przedszkolaki  poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały i czym się żywiły. Mali paleontolodzy przeżyli ciekawą przygodę w trakcie odkrywania i badania historii najdawniejszych zwierząt. Poznali narzędzia służące do pracy paleontologom, a następnie sami z dokładnością odkrywali  szkielety dinozaurów zakopane w piasku. Dzieci pokolorowały i wycięły maski dinozaurów, a następnie wzięły udział w różnych zabawach m.in.: mały dinozaur, deszcz meteorytów, ślady dinozaura. Dzieci rozwiązały zagadki o dinozaurach, a także otrzymały odznaki i dyplomy oraz wykonały prace plastyczną. Dużo emocji przyniosła erupcję wulkanu, którą dzieci przygotowały wspólnie z nauczycielem. Był to dzień pełen wrażeń.

Opracowała: Marta Kuliś