dentysta 1W dniu 5.03.2021r. grupa „Pszczółki” obchodziła dzień dentysty. W tym dniu przedszkolaki poznały bliżej pracę dentysty oraz utrwaliły wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Za pomocą swobodnej rozmowy wszyscy wspólnie przypomnieliśmy,  co jest potrzebne,  aby umyć zęby, jakie są etapy mycia zębów i dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej.  Dzieci dowiedziały się także dlaczego należy chrupać marchewkę, jak prawidłowo i jak często szczotkować zęby, co jeść, a czego unikać oraz kiedy należy chodzić do dentysty. Każdy miał okazję obejrzeć fotografie przedstawiające narzędzia dentystyczne. Dużo radości sprawiły dzieciom ćwiczenia prawidłowego mycie zębów na dużych zębach manekina. Na zakończenie zajęć  przedszkolaki wspólnie wykonały plakat.

Opracowała:  Marta Kuliś