Sport

W niedzielne popołudnie, 16 czerwca 2019 roku, sympatycy czynnego spędzania czasu wolnego spotkali się na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie. Ale uczestnicy sportowych zmagań to osoby niezwykłe, to mieszkańcy wsi mazowieckich, którzy dbają o tężyznę fizyczną, potrafią doskonale bawić się, integrować lokalną społeczność  i utożsamiać z miejscem swojego zamieszkania. Były wśród nich dzieci 10- i 13- letnie, młodzież oraz kobiety i mężczyźni. Wiele drużyn miało jednakowe stroje, przygotowane okrzyki. Sołectwo z Białobieli wykonało transparent zagrzewający do walki o zwycięstwo. Dwunastoosobowe drużyny rywalizowały w dziewięciu konkurencjach takich jak; zwinnościowy tor przeszkód, piłka „rzucanka”, drużynowe ringo, „walki piratów”, snopkowa sztafeta, plażowanie, kaloszowe rzucanki, jak żabka. Zwyciężyła drużyna z sołectwa w Nasiadkach, przed zawodnikami z sołectwa Łęg Starościński- Walery i sołectwem z Obierwi.  Drużyny wyróżnione: Białobiel, Szafarnia, Długi Kąt, Aleksandrowo, Lelis, Płoszyce.
Gratulujemy zwycięzcom oraz tym wszystkim, którzy w radosnej atmosferze spędzili czas wolny.
Organizatorem zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”. Współorganizatorami: Wójt Gminy Lelis, LZS w Lelisie, CK-BiS w Lelisie, Zespół Szkół w Lelisie.
ZADANIE ZOSTAŁO SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

REGULAMIN TURNIEJU SOŁECTW

Ogólnopolski Turniej Ringo „Kurpiowski Jantar”

Dobry start w indywidualnych biegach przełajowych zanotowały uczennice SP Lelis.W piątek 29.03.2019 r.na plaży miejskiej w Ostrołęce odbył się etap międzypowiatowy w indywidualnych biegach przełajowych.Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice (a powinno być ich cztery - jedna z nich odmówiła startu). Wyniki:
Wiktoria Prusińska kl. VI rocznik 2006 - III m. - awans na Mistrzostwa Województwa
Julia Kaczyńska kl.III PG rocznik 2003 - VI m - awans na Mistrzostwa Województwa
Katarzyna Orzechowska kl.VII rocznik 2006 - XXVI m
Gratulujemy sportowej postawy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego,które odbędą się 05.04.2019 r.w Kamionie - powiat Sochaczew.

W dniu 10.03.2019 r. drużyna SP Lelis dziewcząt klasa V-VI reprezentowała szkołę (gminę) na Mistrzostwach Powiatu w Czerwinie. W pierwszym meczu wygraliśmy 2-0 z SP Myszyniec, natomiast w drugim musieliśmy uznać wyższość zespołu gospodyń -  SP Czerwin.W półfinale rozegraliśmy dobre spotkanie z SP Dylewo , przegrywając dopiero w tie-breku tylko dwoma punktami 15-13, a cały mecz 2-1 i pozostał nam mecz o III m. W ostatnim meczu drużyna nie zdołała się pozbierać po półfinałowej porażce i zajęła ostatecznie IV miejsce w zawodach.

Trener Tomasz Jóźwiak

 

 

W 23.02.2019 r. w Czerwinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w mini piłce ręcznej dziewcząt kl. V-VI. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie, ale ostatecznie uplasowały się na IV pozycji. Po turnieju pozostał lekki niedosyt, ponieważ w meczu o trzecie miejsce prowadząc 2:0 ostatecznie ulegliśmy drużynie z Kadzidła 4:2.  Drużyna wystąpiła w składzie :
Katarzyna Orzechowska (br.)
Wiktoria Prusińska
Anna Sakowska
Olga Wieremiejczyk
Vanessa Dzięgielewska
Emilia Ciak
Sara Ejzemberg
Alicja Gontarzewska
Gabriela Korzeniecka
Aleksandra Gontarzewska
Alicja Duszak
Julia Grzybicka

Trener Tomasz Jóźwiak


W dniu 6 stycznia 2019 r. w Lelisie odbył się Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców o Puchar LZS. I miejsce w tym turnieju zajęła drużyna chłopców z SP w Lelisie.
Wyniki SP Lelis:
SP LELIS - SP OBIERWIA 0:3
SP LELIS - SP OLSZEWKA 2:0 (bramki Piotr Mróz i Filip Parzych)
Półfinał:
SP LELIS - SP BIAŁOBIEL 2:2 (bramki Piotr Mróz i Robert Nalewajk) karne 2:1.
Finał:
SP LELIS- SP OBIERWIA 1:0 (bramka Maksymilian Parzych).

Skład drużyny SP LELIS:
MAKSYMILIAN PARZYCH
PIOTR MRÓZ
MIKOŁAJ KULAS
MIŁOSZ SĘK
BARTŁOMIEJ SIWEK
IGOR GRZYBICKI
ROBERT NALEWAJK
FILIP PARZYCH
MIKOŁAJ BRZUZY
ALEKS BIEŃKOWSKI

W dniu 15.12.2018 r. w Goworowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym kat. dzieci. Drużyna dziewcząt w składzie:
1) Anna Sakowska ( kl. VI)
2) Wiktoria Prusińska ( kl. VI)
zdobyły II miejsce i uzyskały awans do Mistrzostw Międzypowiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

W dniu 09.12.2018 r. w Chudku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeja dziewcząt. Drużyna PG Lelis zdobyła III miejsce.
Teraz przed nimi przerwa świąteczna, zasłużony odpoczynek i ładowanie akumulatorów, aby w nowym roku przystąpić z jeszcze większą werwą do rywalizacji sportowej.
Kolejną dyscypliną, w której dziewczęta będą miały okazję się zaprezentować będzie piłka ręczna.