ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
 
25.06.2021 r. odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęła, aż nadszedł czas wakacji i pożegnania.W uroczystości przygotowanej na hali sportowej uczestniczyli również rodzice. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz popisały się cudownym tańcem. Po występach wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Życzymy, aby wakacje były czasem zasłużonego, bezpiecznego wypoczynku.
                                                                                                      Opracowała: W. K
POLICJANT 5W dniu 22 czerwca nasze przedszkolaki spotkały się z Panem policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Pan policjant opowiedział o swojej pracy, zadawał dzieciom pytania, wręczył odblaski oraz zaprosił do wozu policyjnego. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
                                                                                                      Opracowała: W. K
 
 
 

dzien 4Dzień Dziecka to powszechnie znane i obchodzone w wielu krajach święto. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy,  bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność,  bo lubimy spędzać z nimi czas.  Z tej okazji dzieciaki z grupy Mrówek wybrały się do CKBiS w Lelisie. Główną atrakcją dla dzieciaków były odwiedziny Myszki Mini oraz Kubusia Puchatka, którzy chętnie brali udział w konkurencjach i zabawach jakie były zorganizowane dla naszych dzieciaków. Zadowolone Mróweczki wróciły do przedszkola z balonami. W przedszkolu czekały małe upominki oraz pyszne lody.  

Opracowała M.P.

dzien 22

zajecia 5

Mrówki jak sama nazwa wskazuje, często możemy spotkać w lesie. Dlatego dzieciaki z grupy Mrówek, jeśli pogoda na to pozwala, maszerują do lasu, aby tam wysłuchać opowiadania, porozmawiać i aktywnie spedzić czas.

Opracowała M.P.

 

 

 

rodzina 23

26 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Rodziny. Przygotowania do tej uroczystości trwały już od kilku tygodni. W tym roku wyjątkowo goście nie mogli do nas zawitać więc zrobiliśmy nagranie z uroczystości. Dzieci z grupy Mrówki wystąpiły w programie artystycznym przygotowanym dla Mam i Tatusiów. Były wiersze, piosenki oraz taniec w specjalnie przygotowanych strojach. Z tej okazji dzieciaki również wykonały umpominki oraz kartki z życzeniami, które zabrały do domu, aby wręczyć swoim Kochanym Rodzicom.

Opracowała M.P

zawody 27Przedszkolaki z grupy Mrówek podczas tygdnia tematycznego poznały różne zawody jakie wykonują dorośli. Celem  tych zajęć było  wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami występującymi w najbliższym otoczeniu, kształtowanie motywacji do działania, kształtowanie postawy wobec pracy oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci. Podczas całego tygodnia dzieci odwiedzały różne miejsca i zapoznawały się z zawodami występującymi w naszej okolicy.

Opracowała M.P

 

zawody 45

przyroda 20

W kwietniu Mrówki z grupy 4 – latków, brały udział w projekcie Ciekawostki Przyrodnicze. Projekt edukacyjny odbywał się w ramach  zajęć dydaktycznych. Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, świadomości i ekspresji kulturalnej u przedszkolaków.  Projekt wprowadził dzieci do poznania świata przyrody, która otacza nas w okół ale również pogłębił świadomość jak należy dbać o przyrodę. Zagadnienia jakie były realizowane w ramch projektu to:

  • Dbamy o nasze drzewa.
  • Piękne rośliny.
  • Dbajmy o przyrodę.
  • Ile jest owadów?
  • Strażnicy przyrody.

Projekt bardzo przypadł do gustu małym przedszkolakom, dzieciaki chętnie uczestniczyły w zabawach, a po zakończony projekcie otrzymały odznaki STRAŻNIKA PRZYRODY.

 Opracowała M.P.

konkursDnia 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 34 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Ewa Chorąży i Danuta Aptacy. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
W kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce -  Maja Jóźwiak
II miejsce - Gabriela Prusińska
III miejsce - Oskar Chaberek
 
W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce - Marcelina Niedźwiecka
II miejsce - Adrianna Mielnicka
III miejsce - Liliana Grala
 
W kategorii wiekowej 4-5-latki:
I miejsce - Kacper Tymiński
II miejsce - Marcelina Polkowska
III miejsce - Gabriela Grala
 
W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce - Dominik Olech
II miejsce - Zuzanna Jóźwiak
III miejsce - Natan Przeradzki
 
Laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska

wielkanoc 3Wielkanoc to wyjątkowy czas jak również okres przygotowań dla naszych Przedszkolaków. Wspólnie z Panią dzieci poznawały zwyczaje ludowe i tradycje charakterystyczne dla naszej rodzimej kultury, a także wykonały piękne stroiki wielkanocne, które później zabrały do domu. W związku z nadchodzącą Niedzielą Palmową dzieci, wykonały przepiękne palmy wielkanocne. Każda śliczna, i jedyna w swoim rodzaju. Zakończeiem naszych przygotowań było szukanie w Przedszkolu ukrytch smakołyków, które zstawił Zając Wielkanocny. Mrówki poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze i mogły skosztować i zabrać smakołyki do domu.

Opracowały: M.P i A.G

wielkanoc 25