ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
 
25.06.2021 r. odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęła, aż nadszedł czas wakacji i pożegnania. W uroczystości przygotowanej na hali sportowej uczestniczyli również rodzice. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz popisały się cudownym tańcem. Po występach wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Życzymy, aby wakacje były czasem zasłużonego, bezpiecznego wypoczynku.
                                                                                                      Opracowała: W. K
POLICJANT 5W dniu 22 czerwca nasze przedszkolaki spotkały się z Panem policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Pan policjant opowiedział o swojej pracy, zadawał dzieciom pytania, wręczył odblaski oraz zaprosił do wozu policyjnego. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
                                                                                                      Opracowała: W. K
 
 
 
straz 14Dnia 20.05.2021r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Lelisie. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. To także udzielanie pierwszej pomocy, zabezpieczanie miejsca wypadku, udzielanie pomocy ludziom w sytuacjach kryzysowych. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć całe wyposażenie wozu strażackiego, a także ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na pytania.
Dziękujemy przedstawicielom straży za poświęcenie nam swojego cennego czasu.
 
Opracowała: Wioleta Suchecka
 
konkurs2Dnia 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 34 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Ewa Chorąży i Danuta Aptacy. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
 
W kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce -  Maja Jóźwiak
II miejsce - Gabriela Prusińska
III miejsce - Oskar Chaberek
 
W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce - Marcelina Niedźwiecka
II miejsce - Adrianna Mielnicka
III miejsce - Liliana Grala
 
W kategorii wiekowej 4-5-latki:
I miejsce - Kacper Tymiński
II miejsce - Marcelina Polkowska
III miejsce - Gabriela Grala
 
W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce - Dominik Olech
II miejsce - Zuzanna Jóźwiak
III miejsce - Natan Przeradzki
 
Laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska

"Góra pączków, za tą górą

tłuste placki z konfiturą,

za plackami misa chrustu,

bo to dzisiaj są zapusty.

paczek 13

Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu TŁUSTY CZWARTEK. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się różne zabawy, tańce oraz wykonaliśmy pracę plastyczną - Papierowy pączek. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem, które zjedliśmy na podwieczorek.... z wielkim apetytem:)

W. Suchecka

muzyka 7

4 Lutego przedszkolaki przeniosły się w krainę dźwięków, aby wspólnie bawić się z muzyką. Tamburyno, kastaniety, cymbałki to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Przenieśliśmy się do wirtualnej Filharmonii, gdzie przedszkolaki zapoznały się ze światem muzycznym. Biedronki nie tylko uważnie słuchały utworów ale i prawidłowo rozwiązały quiz instrumentalny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę używając pianina, które dzieci wykonały jako pracę plastyczną. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zabawkowe harmonijki upamiętniające dzień muzyki.

Opracowała A. Cherubin

 

badacze 2W minionym tygodniu Biedronki zamieniły się w małych badaczy. Z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty:

     Chemiczne jojo

     Malowanie na mleku

     Wulkan

     Ciecz nienewtonowska

     Gumowe jajko

    Podczas zajęć rozbudzaliśmy u dzieci ciekawość otaczającym światem przyrody, uczyliśmy ich prowadzenia obserwacji oraz wyciągania trafnych wniosków.

Zajęcia podobały się małym odkrywcom i sprawiły wszystkim wiele radości.

 Opracowała: W. Suchecka

bal 41

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Dnia 3lutego przedszkolaki bawiły się już od samego rana, dekorując salę i bawiąc się w tańcu z balonami.   Podczas pląsów uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy. Mieliśmy okazję do tańca z kulą disco  i bransoletkami świecącymi w ciemności. Wykonaliśmy też maski karnawałowe, a na zakończenie słodko świętowaliśmy… Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Opracowała A. Cherubin

 

"(...) Wigilia to przepiękny czas,

Bożonarodzeniowy czas,

gdy siedzimy wszyscy w kole i mamy

bliskich przy stole (...)"

ws

W piątek 18.12.2020r. odbyło się w naszym przedszkolu SPOTKANIE WIGILIJNE. Tego dnia wszystkie Biedroneczki przyszły świątecznie ubrane. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie  oraz składanie sobie życzeń. Na zakończenie, przy dźwiękach kolęd i pastorałek, dzieci wykonały kartkę świąteczną z życzeniami dla swoich Rodziców.

W. Suchecka