dentysta 12
Chcąc wzbogacić wiedzę dotyczącą higieny jamy ustnej, dnia 5 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Dentysty". Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. "Królik Pampiś uczy dzieci", z której to dowiedziały się jak należy dbać o zęby oraz dlaczego trzeba chodzić do dentysty. Maluszki były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań. Na zajęciach dzieci poznały zawód stomatologa, zrozumiały jak ważne są wizyty w gabinecie, jak również jakie produkty należy zjadać, aby mieć zdrowe zęby. Wiele radości sprawiło przedszkolakom szczotkowanie ząbków na modelu stomatologicznym. Na zakończenie Żabki wykonały pracę plastyczną oraz otrzymały ordery "Strażnika Zdrowego Uśmiechu".
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska