Nasze „Pszczółki” 28 października odwiedziły Bibliotekę w Lelisie. Spotkanie rozpoczęło się od oprowadzenia dzieci po bibliotece i poznania zasad jej funkcjonowania. Dzieci mogły podziwiać wielki zbiór książek, jakiego dorobiła się biblioteka. Największym zainteresowaniem cieszył się dział dla dzieci, w którym każdy przedszkolak znalazł coś ciekawego dla siebie.
Kolejnym etapem wizyty było wysłuchanie przez dzieci pięknej, edukacyjnej opowieści "Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę" i zabawa z jesiennymi listkami.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki wzięły udział w akcji „Z książką na start”, w której najmłodsi czytelnicy rozpoczynają przygodę z książką i odbierając Pakiet Startowy Młodego Czytelnika. W skład pakietu wchodzi Paszport Małego Czytelnika oraz prezent – książka dopasowana do wieku i zainteresowań dziecka. W Paszporcie Małego Czytelnika dziecko będzie zbierało pieczątki, a po uzbieraniu 10 pieczątek, dziecko otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Będzie to fajna zabawa dla naszych małych czytelników.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

Opracowała: I. M.