czwartek 1W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 11 lutego. Przedszkolaki otrzymały odznaki oraz poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Dzieci rozwiązywały zagadki, wyszukiwały litery tworzące napis „pączek”, a także brały udział w zabawach tj.: pączkowe memory, wyścig pączków oraz gdzie ukrył się pączek? Ozdobione zostały kolorowanki pączków według inwencji twórczej dzieci. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, a także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji. Na zakończenie wspólnie stwierdziliśmy, iż taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Opracowała:  Marta Kuliś