zwierzatW dniu 05.10.2020r. w grupie „Pszczółki” obchodziliśmy dzień zwierząt. Każde dziecko opowiedziało o swoim lub innym znanym zwierzątku. Nauczycielka, wspólnie z przedszkolakami omówiła zasady, jak należy opiekować się zwierzętami w poszczególnych porach roku. Dzieci poznały ślady leśnych zwierząt, a także rozwiązały wiele zagadek i wykonały wylosowane zadania. Każdy wykonał maskę wybranego zwierzątka, a następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawach, takich jak: „wesołe zwierzątko” oraz „śpiący pupil”. Punktem kulminacyjnym tego dnia, były odwiedziny chomika o imieniu „Tuluś”. Było to spotkanie pełne wrażeń i radości, którego zwieńczeniem były odznaki oraz wspólne zdjęcie. Dodatkowo od 27 października do 20 listopada przedszkole wzięło udział w zbiórce karmy i różnych artykułów dla zwierząt przebywających w schronisku w Kruszewie.

Opracowała: Marta Kuliś