jesieńW dniu 23.09.2020r., zgodnie z tradycją, w naszym przedszkolu odbyła się impreza „Powitanie Pani Jesieni”. Aby uczcić ten szczególny dzień, wszyscy wspólnie wykonali powitalny taniec do piosenki „tańcząca wiewióreczka”. Nauczycielka odczytała list od Pani Jesieni, oraz utrwaliła z dziećmi wiadomości dotyczące oznak jesieni. Dzieci miały możliwość wcielenia się w poszukiwaczy skarbów jesieni, które były ukryte w przedszkolnej szatni. Przedszkolaki wykonały portret pięknej Pani Jesieni. Kolorowały rysunek według własnej inicjatywy oraz ozdobiły go liśćmi, które imitowały suknię Pani Jesieni. Tego dnia było również wiele zagadek tematycznych oraz ciekawostek. Dzieci skosztowały jadalnych darów jesieni: jabłek i gruszek. Na zakończenie tego dnia przedszkolaki otrzymały odznaki, a następnie udały się na spacer w pobliżu przedszkola.

Opracowała: Marta Kuliś