13 listopada 2019r. Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie odwiedził leśniczy pan Damian Piekarski z Nadleśnictwa w Ostrołęce. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, uświadomienie niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka oraz kształtowanie zasad ochrony przyrody.
Podczas spotkania pan Damian przypomniał dzieciom, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących. Przedszkolaki poznały także zasady właściwego zachowania się w lesie oraz w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zbliżającą się zimę.
Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków. Za poświęcony nam czas oraz przekazaną wiedzę bardzo dziękujemy.

(I.M.)