Pragniemy poinformować iż Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie otrzymało podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedszkole uczestniczy w projekcie od roku 2018. Koordynatorami projektu są nauczyciele pani Justyna Majewska i pani Iwona Mielnicka.
Głównym celem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.
Oprócz wspomnianego podziękowania otrzymaliśmy w prezencie symbol naszej tożsamości i przynależności do wspólnoty polskiej - flagę narodową.

JM