Dnia 22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Na początku zajęć za pomocą burzy mózgów zostało omówione znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby oszczędzania wody. Dzieci brały udział w rozwiązywaniu zagadek o wodzie. Aby uczcić ten dzień, przedszkolaki stworzyły własną wodną farbę, a następnie pomalowały nią kolorowankę przedstawiającą krople wody. Wiele radości u dzieci przyniosło posadzenie cebulek kwiatków do doniczek wykonanych z surowców wtórnych. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało magnes z hasłem „MAMO TATO WOLĘ WODĘ”.

Opracowała: Marta Dawid