Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Zespole szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie w okresie od 17.09.2018r. do 17.02.2019r. wykonywało zadania przewidziane regulaminem konkursu Przedszkole Małych Odkrywców w sposób następujący:

1. 1. Zorganizowanie zajęć z zakresu edukacji ekologicznej.
    2. Prowadzenie cyklicznej gazetki ściennej „Przedszkole Małych Odkrywców”, która będzie informowała o akcjach ekologicznych, projektach, doświadczeniach.
    3. Zorganizowanie przez nauczyciela akcji sprzątania świata.
    4. Organizacja zbiórek surowców wtórnych (co najmniej 3 rodzajów).
    5. Przeprowadzenie zajęć plastycznych „Coś z niczego”, których celem będzie nadawanie starym rzeczom nowych zastosowań.

Konkurs do którego przystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Lelisie rozbudził ich ciekawość świata i chęci aktywnego poznawania przyrody. Dzieci poprzez wykonywanie różnorodnych zadań rozwijały wrażliwość przyrodniczą i ekologiczną.

Opracowała: Marzena Przeradzka