18 lutego obchodziliśmy dzień kota. Tego dnia dzieci wysłuchały ciekawostek o kotach, a następnie opowiedziały o swoich pupilach. Omówione zostały także bajki, w których występują koty. Każdy przedszkolak losował karteczkę z kocim zadaniem, a następnie wszyscy je realizowali. Dużą atrakcją były odwiedziny kota. Dzieci mały możliwość pobawienia się ze zwierzątkiem oraz dowiedzenia się o ulubionych zabawach i przysmakach gościa. Przedszkolaki zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Tego dnia były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, kotki do domu, kocia gimnastyka i karty pracy. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, przygotowując i zakładając  kocie maski. Na zakończenie tego dnia wszyscy otrzymali kocie odznaki oraz dyplom.

Opracowała: Marta Dawid