11 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pizzy. Tego dnia dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz jakie produkty są potrzebne do jej upieczenia. Sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię, a przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy sporządziły prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie ciasta sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało kolorowankę, odznakę i dyplom. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Opracowała: Marta Dawid