Dzień 13 listopada 2018r był wyjątkowo uroczystym dniem dla całego przedszkola. Tego dnia wszystkie dzieci w odświętnych strojach, które zostały odznaczone kotylionem w barwach ojczystych odśpiewały hymn narodowy. Pieśni i wiersze patriotyczne były pięknym oddaniem pamięci tamtych dni…

Miłym akcentem był również liczny udział dzieci w konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna”. Celem konkursu było uczczenie 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz budzenie świadomości narodowej wśród najmłodszych. Do przedszkola wpłynęło aż 47 prac przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Komisja wyłoniła 10 zwycięzców, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas wystawy w naszym przedszkolu pt. „Piękna Nasza Polska Cała!”

Mamy nadzieję, że udział w akademiach o tematyce patriotycznej przyniesie zamierzone efekty, a dzieci wyrosną na mądrych i dumnych ze swojego kraju patriotów.

Opracowała Anna Cherubin