W dniu 4 października 2018r. przedszkole odwiedził pies, czyli „ulubiony przyjaciel człowieka”. Nauczycielka  opowiedziała dzieciom, jak należy opiekować się psem oraz o tym, że zwierzęta posiadają swoje ulubione zabawki, specjalny pokarm, ubranka na chłodne dni, smycz i obrożę, a także przybory do czesania sierści oraz mycia zębów. Dzieci chwilę pobawiły się z pieskiem oraz dały mu po małym smakołyku, po czym wszyscy udaliśmy się na przedszkolny plac zabaw, aby posprzątać znajdujące się na nim śmieci. Każde dziecko założyło jednorazowe rękawiczki oraz wzięło worek na śmieci i grabie. Odwiedziliśmy również karmnik dla ptaszków w celu przygotowania go na zimę. Dzieci z radością powiesiły obok karmnika karmę dla ptaszków. Po powrocie do sali przedszkolaki wykonały maskę psa, a następnie wzięły udział w zabawach, takich jak: „wesołe pieski” oraz „śpiący pupil”. Na zakończenie tego dnia wszystkie prace zostały wywieszone na tablicy w przedszkolnej szatni.

Opracowała: Marta Dawid