W dniu 24 września 2018 roku zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Pani Jesieni".
Aby uczcić ten szczególny dzień wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie wykonali powitalny taniec z kasztanem w dłoni, do piosenki: "Tańcząca wiewióreczka". Nauczycielka odczytała „list od Pani Jesieni” oraz utrwaliła z dziećmi wiadomości dotyczące oznak jesieni. Dzieci miały możliwość wcielenia się w poszukiwaczy skarbów jesieni, które były ukryte w sali. Przedszkolaki wykonały portret pięknej i kolorowej Pani Jesieni. Kolorowały rysunek według własnej inwencji twórczej oraz ozdabiały go kolorową bibułą, która imitowała liście. Było również wiele innych zabaw takich jak: „łapanie bańki”, „co się zmieniło?” oraz „spadające liście”. Na koniec zajęć wszyscy razem wybraliśmy się na spacer w pobliżu przedszkola, aby zobaczyć pierwsze oznaki jesieni. Na zakończenie tego dnia każde dziecko otrzymało puzzle, na których był jesienny pejzaż.

Opracowała: Marta Dawid