Już w pierwszych dniach po powrocie do przedszkola dzieci miały możliwość poznania lokalnego artystę – Jana Kanię oraz wysłuchania informacji o jego działalności.
Ciekawość dzieci była ogromna, to też zrozumiałe, że zadawały dużo pytań gościowi, który bardzo chętnie udzielał odpowiedzi. Kiedy dzieci zaspokoiły swoją ciekawość, wówczas Pan Jan Kania dokładnie pokazał i omówił budowę harmonii pedałowej oraz wytłumaczył sposób gry na niej. Przedszkolaki wysłuchały tradycyjnych kurpiowskich pieśni, a następnie każde dziecko samodzielnie spróbowało swoich sił gry na instrumencie. Podczas wesołych zabaw dzieci rozwijały swoje umiejętności muzyczne oraz wokalne. Wiele radości i satysfakcji sprawiła im również nauka tańca kurpiowskiego.

Opracowała: Marta Dawid