21.02. nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl profilaktyczny „Jak Bałwanek Franek utarł nosa Królowej Śniegu” Tytułowy bałwanek obdarzony gorącym serduchem pomaga innym – głodnym i potrzebującym pomocy zwierzętom.   Pewnego dnia dowiaduje się, że zła Królowa Śniegu chcę porwać Kaja i Gerdę. Podczas przedstawienia dzieciaki mogły obserwować wartość prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni jak również właściwe wzorce zachowania. Zawierało również wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt – takich jak dokarmianie ich w sezonie zimowym, czy dbanie o ich środowisko naturalne. Spotkanie z przesympatycznym Bałwankiem, którego czar i dobre serducho zapewniło dzieciakom wyśmienitą atmosferę i dobrą zabawę.

Opracowała M.P.