W czwartek 4 kwietnia świętowaliśmy smaczny i zdrowy Dzień Marchewki. Tego dnia w naszej grupie dominował kolor pomarańczowy, a każdy przedszkolak miał do wykonania marchewkowe zadania. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w pierwszym zadaniu, przygotowanych marchewkowych grach, zabawach i tańcach. Następnie każdy wykonał drugie zadanie gigantyczną marchewkę z kolorowego papieru i bibuły. Trzecim, ostatnim zadaniem były zagadki Pani Marchewki. W nagrodę za wykonanie wszystkich marchewkowych zadań, każdy otrzymała  marchewkową opaskę.

Na zakończenie marchewkowego dnia przedszkolaki nauczyły się piosenki „Na Marchewki urodziny” oraz wraz z Paniami przygotowały pyszny i zdrowy sok marchewkowy.

Opracowała: I. Mielnicka