W piątek 29 marca przedszkolaki z grupy czterolatków wybrały się do biblioteki w Lelisie na zajęcia biblioteczne z Panią Basią.  Dzieci wysłuchały opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę dzięki którym dowiedziały się jak należy postępować, aby żyć z innymi w zgodzie. Następnie wszystkie przedszkolaki wykonały z ręki odrysowanej na kolorowym  papierze zajączka.

Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

Na zakończenie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do zabaw ruchowych na dywanie i  zachęcała do odwiedzania wraz z rodzicami biblioteki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: I. Mielnicka