Nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach, jakie płyną z czytania dzieciom. Wychodząc tym oczekiwaniom naprzeciw od początku lutego do połowy marca w grupie czterolatków zorganizowana została akcja pod tytułem „Przynieś swoją ulubioną książkę”. W wyznaczonym dniu każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę i zaprezentować ją grupie. Bajki, baśnie, opowiadania, wiersze, legendy oraz książki przyrodnicze, które przenosiły nam dzieci czytane była podczas leżakowania.
Celem akcji było: kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich; doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; rozbudzanie wyobraźni, wzmacnianie poczucia własnej wartości dziecka, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz zachęcenie do głośnego i systematycznego czytania dzieciom.

Opracowała: I. Mielnicka