W poniedziałek 4 marca obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Głównym celem akcji jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Akcja zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Tego dnia odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz właściwych postaw i reakcji na grożące niebezpieczeństwo. Przedszkolaki obejrzały bajkę o bezpiecznym korzystaniu z internetu, poznały zagrożenia jakie mogą czekać na nich w sieci i dowiedziały się jak postąpić w przypadku ich wystąpienia.
W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Opracowała: I. Mielnicka