W ciągu pierwszego semestru roku przedszkolnego 2018/2019 w grupie czterolatków realizowany był międzynarodowy projekt edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”, który miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, poznanie tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. Projekt był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
W ramach projektu zostały zrealizowane następujące zdania:
1. Nauka i odśpiewanie Hymnu Polski –Mazurka Dąbrowskiego. Hymn  został odśpiewany 9 listopada punktualnie o godzinie 11:11, przystępując w ten sposób do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.
2. Dnia 13 11.2018 odbyła się uroczysta akademia pt. „Ojczyzno Ma”.
3. Przedszkolaki  nauczyły się piosenek o tematyce patriotycznej ,min. ”Płynie Wisła płynie”, ”Piosenka małego  patrioty”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”
4. Dzieci nauczyły się tańców ludowych: „Zając” oraz „Kaczor”
5. Przedszkolaki nauczyły się wiersza o tematyce patriotycznej: „11listopada”, „Święto Narodowe”.
6. Zorganizowany został kącik o tematyce  folkowej oraz patriotycznej.
7. Dzieci zapoznały się z zabawami ludowymi: ’’Grozik”,”Stary niedźwiedź”, ”Jawor ,jawor”
8. Na skrzydłach historii –wykonanie prezentacji multimedialnej ,w której zaprezentowaliśmy ciekawostki z Lelisa, naszej miejscowości.
9. Wysłanie pocztówki z Lelisa do Pani Ludmiły Fabiszewskiej.
10. Dołączenie do akcji  „Napisz kartkę bohaterom”.
11. Zorganizowanie konkursu plastycznego pt. ”Moja  mała Ojczyzna”.
12. Szlakiem historii - wycieczka do muzeum Etnograficznego w Lelisie, podczas której przedszkolaki zapoznały się z historią naszego regionu.
Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Opracowały: Justyna Majewska, Iwona Mielnicka