Dzieci z grupy 4-latków 4 października obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia w przedszkolu czekało na nich wiele atrakcji. Pani Marzena – mama Alanka, przyszła do nich wraz z małym psem i opowiedziała o tym, jak należy się nim opiekować. Zaprezentowała akcesoria których używa podczas codziennej pielęgnacji psa: przybory do czesania, mycia zębów, ubrania na zimne dni, smycz oraz różnego rodzaju zabawki.
W ramach Światowego Dnia Zwierząt przedszkolaki odwiedziły także Przychodnię Weterynaryjną w Lelisie, gdzie Pan Weterynarz opowiedział im jak dbać o zwierzęta, co robić gdy zachorują. Zaprezentował dzieciom sprzęt którego używa podczas badania zwierząt, pokazał środki służące do pielęgnacji zwierząt, a także witaminy i lekarstwa które podaje się zwierzętom. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał od Pana Łukasza medal przyjaciela zwierząt oraz małą niespodziankę. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, ciekawe informacje i poświęcony nam czas.

Opracowała: Iwona Mielnicka