Choć jeszcze trochę czasu zostało do Wielkanocy w naszym przedszkolu już po mału przygotowujemy się do tych Świąt, gdyż są to Święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które my również chcemy rozbudzać w przedszkolakach.

Z tej okazji w dniu 13.03.2018r. zostały zorganizowane warsztaty plastyczno – techniczne dla grupy 4 i 5 – latków z robienia palmy. Na warsztaty została zaproszona zaprzyjaźniona z nami pani Wiesława Chaberek, która specjalizuje się w rękodziele artystycznym. Przed wykonaniem przedszkolaki wysłuchały krótko, w jakim celu  wykonujemy palmy i w jaki sposób należy je wykonać.  Do zrobienia palm wykorzystaliśmy wcześniej przygotowane kwiatuszki bibułowe przez panią Wiesię, gałązki bukszpanu i inne ozdoby. Dzieciaki miały okazję doświadczyć  robienia palmy dzięki fachowym wskazówkom.

Dziękujemy P. Wiesi za przekazanie cennych rad i wskazówek dotyczących robienia palmy, dzięki którym mogliśmy podziwiać piękne i niepowtarzalne w swoim rodzaju palmy wielkanocne.

Opracowała: Marzena Przeradzka