cukierniaDzień Przedszkolaka, były dla naszych Mrówek dniem bardzo słodkim. Przedszkolaki wraz z paniami wybrały się do Cukierni w Lelisie. Wyjście do Cukierni dla małych jak i starszych smakoszy nie było tylko słodką niespodzianką, ale także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas wyjścia dzieci z grupy Mrówek zapoznały się z zawodem „Ekspedientka” jaki wykonuje Pani pracująca w Cukierni. Ze zwględu na środki ostrożności przedszkolaki obserwowały wykonywany zawód przez szybę, a Pani tłumaczyła wszystkie działania jakie wykonuje Pani ekspedientka w swojej pracy. Po zapoznaniu się z zawodem zostały zakupione smakołyki.Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola na degustacje pyszności.

Opracowała: M.P.

cukiernia2