Dnia 06.12. (piątek) do przedszkolnego okna zastukał Mikołaj. Dzieci z grupy „Żabek”, jak również inne przedszkolaki wyruszyły w poszukiwanie Mikołaja.  Uśmiech i wyjątkowa atmosfera na twarzach dzieci zagościła, gdy Mikołaj zajechał bryczką z workiem pełnym prezentów. Dzieciaki zaprosiły wyjątkowego gościa do środka.  Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zapytał o zachowanie, wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
Na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście z przyniesionych prezentów. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Opracowała: M.P.