Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.
Dlatego też 8listopada 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Po uroczystości pani dyrektor Marta Trzcińska odczytała podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wręczyła flagę Polski przedstawicielowi najstarszej grupy Biedronki.
Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kotylion narodowy”. Dzieciom zostały wręczone dyplomy i upominki.

JM