W październiku przedszkolaki dowiedziały się co to jest poczta, kto to jest listonosz oraz jak należy prawidłowo zaadresować kopertę i w którym miejscu należy nakleić znaczek.

Aby pogłębić swoje informacje na temat zawodu listonosza do przedszkola został zaproszony gość specjalny - Pani listonosz. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy i opowiedział o swojej pracy. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły zobaczyć jak wygląda  mundur oraz logo poczty. Pani listonosz pozwoliła przymierzyć dzieciom czapkę listonosza. Przekazała przedszkolakom wiele ciekawych informacji o swojej pracy oraz przygotowała wiele niespodzianek, takich jak: pocztówki,  koperty i znaczki, które dzieci zabrały do domu, aby wspólnie z rodzicami wypełnić i wysłać do bliskiej dla nich osoby. Każde dziecko otrzymało cukierek oraz kolorowanki związane z pracą listonosza. Na koniec zajęć przedszkolaki odwiedziły pocztę, aby zobaczyć miejsce pracy listonosza.

Opracowała: Marta Dawid