W dniu 13 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski.

Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów recytacją, zachęcenie do występów na scenie, prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs skierowany był do dzieci z grup uczęszczających do Przedszkola Samorządowego  przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół imienia  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie. Konkurs miał być  szansą na obcowanie z literaturą i postawienie pierwszych kroków w sztuce żywego słowa. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar – 1 utwór poetycki wybranego autora: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima.

Wybór laureatów był trudny wszystkie dzieci  pięknie zaprezentowały wiersze.

Komisja w składzie :

1.Dorota Zaniewska - pedagog, polonista

2.Jolanta Białobrzeska - pedagog, polonista

3.Natalia Staśkiewicz – pracownik CK-BiS

Po wysłuchaniu 20 propozycji artystycznych, w kategorii: recytacja, kierując się takimi kryteriami jak: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, dykcja, intonacja, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu i strój) postanowiła przyznawać następujące miejsca:

W kategorii wiekowej 3-latki:

I miejsce Alan Przeradzki

II miejsce Alan Grala

III miejsce Antoni Staniek

W kategorii wiekowej 4 – latki:

I miejsce Ewa Puławska

II miejsce Ksawery Ruszkowski