Wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek bardzo znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę     o świecie jednocześnie kształtuje wrażliwość moralną.

Dlatego nasze Przedszkole, również rozwija zainteresowania, wspólnie z Rodzicami oraz z gośćmi zaproszonymi rozpoczęliśmy akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom my też im poczytajmy", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem    i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają Dzieciom. Czytane utwory, książki – najczęściej wybierane są przez dziecko: bajki, baśnie, opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.

Codziennie czytanie dziecku, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników, a zaproszonym gościom  bardzo dziękujemy za przybycie.

Opracowała Marzena Przeradzka