wiosna 4

W grupie Żabki 22 marca obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Zajęcia zaczęliśmy od wyjaśnienia dzieciom jak zmienia się przyroda w związku z nadchodzącą porą roku. Przedszkolaki z ciekawością oglądały fotografie przedstawiające pierwsze wiosenne kwiaty i ptaki. Jednak najciekawszą atrakcją tego dnia było wspólne wykonanie Marzanny. Mimo, że dzieci dowiedziały się o starej tradycji topienia Marzanny, to "naszej dziewczynki" nie pozwoliły utopić. Postanowiliśmy, że przejdziemy się barwnym korowodem wokół przedszkola, by powitać wiosnę, po czym Dobra Wróżka zabierze ją do Królowej Zimy. Jesteśmy pewni, że nasze starania nie poszły na marne i upragniona wiosna w końcu do nas zawita.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska