Do przedszkola idzie maluch, tup, tup, tup, tup,
              wszyscy dziś malucha chwalą, tup, tup, tup, tup.

Zna wierszyki i piosenki, la, la, la, la,
              zawsze chodzi uśmiechnięty, la, la, la, la.

pasowanie„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując gromkie brawa. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Lelisie  było dotknięcie kredką ramienia dziecka przez wychowawcę grupy. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, książkę i medal ufundowane przez radę rodziców. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Opracowała J.M