Szanowni Rodzice,
edukacja zdalna uczniów to ogromne wyzwanie dla nas wszystkich: wychowawców, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim dzieci. Szczególna rola w tym trudnym czasie przypadała Państwu - rodzicom i opiekunom uczniów na każdym etapie edukacyjnym.
Zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z różnymi trudnościami – technicznymi, organizacyjnymi, rodzinnymi i motywacyjnymi. Nasi uczniowie przeżywają czas bez szkoły na bardzo różne sposoby.
Niektórzy chętnie wykonują zlecone przez nauczycieli zadania. Dla innych jest to czas zniechęcenia do nauki, przeżywania trudności emocjonalnych z powodu ograniczonych możliwości kontaktu z rówieśnikami, czy lęku o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych osób.
Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu za wsparcie i pomoc w realizacji naszych szkolnych działań.
Przed nami moment powrotu dzieci do szkół. W związku z tym, specjaliści z Fundacji JiM stworzyli poradnik, w którym zebrali cenne porady i wskazówki dla rodziców, pt. „Jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły po pandemii”. W poradniku odpowiadają na pytania, które zadawać sobie mogą rodzice: Jak wrócić do rytmu codziennego chodzenia do szkoły? Jakie potrzeby odczuwać może dziecko po powrocie do szkoły? Jak radzić sobie z lękiem i strachem u dziecka wracającego do szkolnej ławki?

Poradnik do pobrania na stronie:

https://jim.org/blog/2020/05/18/jak-wspierac-dziecko-w-powrocie-do-szkoly-po-pandemii/

Zachęcamy Państwa również do uważnego obserwowania stanu zdrowia, samopoczucia, zachowania oraz bieżących potrzeb i trudności Państwa dzieci.

Pozdrawiam
Pedagog szkolny