• 01
  • 07
  • 08
  • 09

webinarW ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Dzień na TAK” w naszej szkole odbył się cykl webinarów skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli pt. Odpowiedzialność młodego człowieka, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowania podczas zdalnego nauczania. Zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Spotkania przeprowadził pan aspirant Krzysztof Kolator z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Poruszył on bardzo ważne tematy dotyczące zagrożeń w cyberprzestrzeni, między innymi:
- wyłudzenia danych logowania, przejęcie konta, kradzież tożsamości,
- kontakty z osobami mającymi niewłaściwe intencje,
- dostęp do niedozwolonych treści,
- utrata danych spowodowanych zawirusowaniem komputera,
- uzależnienie od treści internetowych lub gier komputerowych,
- hejt,
- odpowiedzialność prawna rodziców za niewłaściwe zachowania dzieci w wirtualnym świecie.

Serdecznie dziękujemy panu aspirantowi Krzysztofowi Kolatorowi za przeprowadzenie spotkań online oraz wszystkim , którzy uczestniczyli w webinarach.