• 01
  • 07
  • 08
  • 09

pcz   23 czerwca 2021 r. uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników Biblioteki Publicznej w Lelisie.
   Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
    Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedziały się dlaczwgo warto czytać książki i jak je szanować. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  piękną książkę do samodzielnego czytania.

(PJ)