• 01
  • 07
  • 08
  • 09

W lutym Szkolny Wolontariat przystąpił do programu PoczytajMy realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego celem było szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
W ramach akcji zorganizowano trzy spotkania czytelnicze, w których starsi uczniowie czytali młodszym, a następnie w wesołej zabawie utrwalano cenne przesłania bajek. Wolontariusze zachęcali dzieci do czytania oraz pokazali jak wiele wartościowych i ciekawych treści dostarcza książka.
W ramach akcji czytelniczej został zrealizowany również konkurs „Rymowanki-Pocieszanki”, w którym uczniowie mieli za zadanie napisać wiersze dające wsparcie drugiej osobie. Akcja doskonale wpisała się w pandemiczny czas, ponieważ promowała empatię, poczucie bliskości, postawę przyjaźni oraz dawała pociechę w trudnym czasie.
Dodatkowo, przy współpracy z lokalną firmą filmową stworzyliśmy dwa audiobooki- czytane i ilustrowane przez uczniów naszej szkoły. Zachęcamy do wysłuchania. Poczytajmy- Posłuchajmy.

Sandra Bacławska-Grala
Aldona Gumkowska