W dniu 2 czerwca 2021 roku nasza placówka będzie obchodzić Święto Szkoły.
Corocznie świętujemy rocznicę urodzin patrona naszej szkoły – kard. Stefana Wyszyńskiego.
W tym roku szkolnym przypada 20 rocznica nadania jej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku.
Oddano hołd wielkiemu Polakowi wyrażając pamięć, szacunek i uznanie dla całego jego życia i dokonań.
Również w tym roku przypada 120 rocznica urodzin i 40 śmierci Prymasa Tysiąclecia.
Jest to wielka postać, zasłużona dla Kościoła i Ojczyzny. Powinniśmy kontynuować i promować jego dziedzictwo.
W życiu każdego człowieka są chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń.
W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną o Patronie naszej szkoły.
Zatrzymajmy się w tym dniu przy Prymasie – czcicielu Maryi, zasłużonej postaci dla Kościoła i Ojczyzny, obrońcy wiary, praw człowieka i polskości.
Papież Jan Paweł II powiedział o nim: „Takiego Ojca i Pasterza Bóg daje raz na tysiąc lat”.

Nasz Patron Kardynał Stefan Wyszyński - prezentacja
Nasz Patron Kardynał Stefan Wyszyński - prezentacja (PDF)

Danuta Aptacy