• 01
  • 07
  • 08
  • 09

W niedzielę, 12 września 2021 r., przyszliśmy do szkoły, aby świętować beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego - wielkiego patrioty, przywódcy duchowego, autorytetu moralnego i od 20 lat patrona naszej szkoły.
Przygotowując się do uroczystości uczniowie naszej szkoły w czasie lekcji przypomnieli sobie sylwetkę Patrona, przybliżyli jego słowa i myśli oraz przygotowali gazetki w salach lekcyjnych. Z pełnym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie plastycznym „Patron szkoły moimi oczami”.
Tego niedzielnego przedpołudnia najpierw złożyliśmy kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Prymasa Tysiąclecia, a następnie przeszliśmy na halę sportową, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły, po czym odśpiewaliśmy hymn szkoły. Okolicznościowe przemówienia wygłosili organizatorzy: dyrektor szkoły Marta Trzcińska i ksiądz proboszcz Janusz Kotowski, a także wójt gminy Lelis - Stefan Prusik.
Później uczniowie otrzymali nagrody za konkurs plastyczny, które ufundował ksiądz Janusz Kotowski, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Lelisie.
Następnie prowadzący uroczystość zaprosili zebranych do udziału w wydarzeniu duchowo – medialnym, jakim była transmisja beatyfikacji Patrona Naszej Szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Po transmisji wspólnie odśpiewaliśmy hymn „O niezłomny Prymasie Tysiąclecia” autorstwa księdza Rafała Jaworskiego, po czym bogatsi o niezwykłe przeżycie rozeszliśmy się do domów.

Patronat Kardynała Stefana Wyszyńskiego to wyzwanie dla naszych uczniów i nauczycieli, to pamięć o słowach Prymasa: „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno".
Świadomi obowiązków, jakie spoczywają na nas, wierzymy, że godnie możemy realizować ideały, w które wierzył nasz Patron.
Starajmy się propagować wartości cenne w każdym czasie: miłość, dobroć, sprawiedliwość!

(kb)