• 01
  • 07
  • 08
  • 09
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja dla Demokracji oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe realizujące program „SZKOŁA RÓWNYCH SZANS - programy rozwojowe szkół w województwie mazowieckim" poinformowały niedawno o wynikach oceny wniosków złożonych do konkursu grantowego.

Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz zwiększanie aspiracji edukacyjnych i społecznych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów wiejskich; przezwyciężanie barier (m.in. społecznych, ekonomicznych, kulturowych, związanych z niepełnosprawnością) w dostępie do wykształcenia, co wpływa na ich szanse na rynku pracy.

Na stronie internetowej www.szkola.szans.pl można przejrzeć listę rankingową wniosków zgłoszonych do konkursu, które spełniają warunki formalne i uzyskały co najmniej 60% możliwych do uzyskania punktów w każdej kategorii oceny powyżej 1/3 możliwych do uzyskania punktów.

Nasz wniosek o numerze SRS-2007-Wa 100 uzyskał 25 punktów. Wnioskowaliśmy o sumę 102 945 zł, otrzymaliśmy 93 000 zł.

Jesteśmy jedyną szkołą w gminie i powiecie, która będzie grantobiorcą programu. Znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie 70 szkół, zwycięzców konkursu (warto wspomnieć, że do konkursu zgłosiły się 184 szkoły z województwa mazowieckiego). Nauczyciele naszej szkoły w związku z udziałem w konkursie „Szkoła równych szans" zaplanowali szereg działań artystycznych, sportowych, edukacyjnych, itp., których realizacja rozpocznie się już wkrótce, na pewno od początku roku szkolnego 2007/2008.

Katarzyna Brzuzy