• 01
  • 07
  • 08
  • 09
            W roku szkolnym 2008/2009 Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu pani Marty Trzcińskiej, zapoczątkował cykl spotkań o tematyce rolniczej skierowany do słuchaczy Szkoły Policealnej o kierunku technik rolnik oraz do słuchaczy Technikum Agrobiznesu.

25 października 2008 r. szkoła gościła zastępcę dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa - panią Ninę Dobrzyńską. Celem spotkania było przybliżenie słuchaczom zagadnień związanych z funduszami pomocowymi dla rolnictwa i rozwojem obszarów wiejskich. Problematyka poruszona podczas prelekcji wywołała ożywioną dyskusję, o czym świadczyły licznie zadawane pytania.
            Zaproszenie przyjął też Naczelnik Wydziału ds. Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrołęce - pan Paweł Brzostek. Przedstawił on zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt.

22 listopada br. Uczniowie skorzystali z zaproszenia Wyższej Szkoły Agrobiznesu w

Łomży, która zorganizowała konferencję/wystawę „Targi Bydła". W trakcie imprezy wysłuchano wykładów nt. „Biegunki u cieląt - jak z nimi walczyć?", „Gronkowcowe zapalenia wymienia krów - przyczyny i skutki" oraz zwiedzano stoiska wystawców.

Idąc naprzeciw wyzwaniom, jakie przed młodymi rolnikami stawia współczesny rynek, a także w trosce o wysoką jakość kształcenia, będziemy kontynuować tego typu spotkania również w przyszłym semestrze.
opracowała: Katarzyna Brzuzy