• 01
  • 07
  • 08
  • 09
dzien_zdrowia   Dnia 28 kwietnia bieżącego roku w Publicznym Gimnazjum w Lelisie odbył się Dzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „Żyję zdrowo, bo jem kolorowo".
    Koordynatorkami tego projektu były Pani Sylwia Kluczek i Pani Aldona Gumkowska. Patronat nad całą akcją sprawowała Pani Dyrektor Urszula Laska.
    Uczniowie rozpoczęli ten dzień od „zielonych lekcji" , wyruszając wraz z wychowawcami do lasu. Spacer ten miał na celu propagowanie aktywnego trybu życia. Kolejnym punktem programu było oglądanie filmów o tematyce prozdrowotnej. Uczennice klas II i III gimnazjum oraz liceum i technikum wzięły udział w kursie pt." Rak sutka" prowadzonym przez Panią Elżbietę Dawid. Następnym punktem programu był wielobój sportowy, w którym 9 klas gimnazjalnych mogło wykazać się sprawnością i aktywnością. Ponadto nasi uczniowie brali udział w konkursach; polonistycznym - pisząc fraszkę o tematyce zdrowotnej oraz w konkursie plastycznym - rzeźbiąc przepiękne figury z marchwi. Jednocześnie dzięki współpracy z Ośrodkiem Zdrowia w Lelisie, a szczególnie z Panią  Doktor Danutą Makowiecką, zarówno nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie i goście mogli zbadać sobie poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz obliczyć wskaźnik BMI.

Dodatkowym urozmaiceniem był konkurs karaoke i pokaz mody „warzywno-owocowej".

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Naszym hojnym sponsorom, a w szczególności firmie Hochland z Baranowa za ufundowanie różnego rodzaju serów, Państwu Niedźwieckim i Państwu Szczepanek z Lelisa oraz Pani Annie Salamucha i Monice Chełstowskiej z Białobieli oraz Pani Marioli Parzych z Durlas za soki i owoce. Dzięki ich ofiarności i hojności podczas całej imprezy uczniowie mieli okazję skosztować  zdrowych produktów.

Wyniki spartakiady zdrowia

Liczba punktów