• 01
  • 07
  • 08
  • 09
szkolarownychszanspodsumowanie    W styczniu 2008 roku zakończyliśmy prace związane z realizowanym projektem „Szkoła Równych Szans", w którym brało udział 340 uczniów naszego Zespołu Szkół ze wszystkich poziomów kształcenia (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne - TD, LO, LP) oraz 23 nauczycieli. Działania rozpoczęliśmy już w wakacje dysponując ogólną kwotą dotacji 94005,00 zł. W ramach projektu zrealizowano następujące działania:
  •  Zajęcia z nauki pływania, gimnastyczno-ruchowe (grupa cheerleaderek), wycieczka do Aquaparku w Mikołajkach- szkoła podstawowa, gimnazjum.

• Nauka języków obcych : grupa reedukacyjna dla dzieci słabszych; grupa dla dzieci zdolnych ze szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum profilowanego, liceum ogólnokształcącego oraz technikum drogownictwa; jasełka w języku angielskim.
  • Program kulturalny - nauczanie i rozwijanie umiejętności rytmiczno-tanecznych, muzycznych , aktorskich, fotograficznych - występy grupy rytmiczno-tanecznej, przygotowanie jasełek i teatrzyku kukiełkowego na choinkę szkolną, przegląd grup teatralnych, wycieczki do teatru Lalki i Aktora w Łomży, Ostrołęckiego Centrum Kultury, Teatru na Woli i Teatru Narodowego w Warszawie; działalność świetlicy szkolnej - szkoła podstawowa, gimnazjum.
  • Edukacja regionalna- nauka wycinanki kurpiowskiej, robienia kwiatów z bibuły, tańca ludowego oraz wycieczki do skansenu w Nowogrodzie i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W ramach tej działalności została wykonana palma, za którą na konkursie w Łysych otrzymaliśmy III miejsce -  w działaniach brały udział dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum profilowanego, liceum ogólnokształcącego.
  • Kreowanie postaw aktywnych - warsztaty szkoleniowe z zakresu przedsiębiorczości, rozwijania kariery zawodowej, rozbudzania operatywności i kreatywności oraz sposobów radzenia sobie na rynku pracy - uczniowie liceum ogólnokształcącego i liceum profilowanego.